Máme nárok na jednorazové prilepšenie, keď pracujeme ako opatrovateľky u konkrétneho klienta?

Zodpovedané
14. sep 2022

Dobrý deň,

otázka sa týka mňa a ďalšej kolegyne. Pracujeme ako opatrovateľky u konkrétneho klienta od 15.2.2022, zamestnávateľ je nezisková organizácia.

Týka sa aj nás jednorazové prilepšenie 500 eur?

Ďakujem

Dobrý deň,

vláda schválila odmenu aj pre zamestnancov sociálnych služieb.

Zamestnancom neverejných poskytovateľov sociálnych služieb, zamestnancom vybraných subjektov vykonávajúcich terénnu sociálnu prácu a zamestnancom vykonávajúcich opatrenia sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately v akreditovaných neštátnych subjektoch štát vyplatí jednorazovú odmenu vo výške 500 eur.

Neviem, kde sa zaradí Váš zamestnávateľ. Zatiaľ usmernenia na odmenu 500€ pre zamestnancov sociálnych služieb som nenašla.

S prianím pekného dňa,
Lenka