Mám zostatkovú dovolenku, ktorú by som si mohla dať preplatiť zamestnávateľovi?

Zodpovedané
9. aug 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom dovolenky. Vo februári 2019 som ešte pracovala a na páske som mala zostatkovú dovolenku 12 dní. Potom som išla na dlhodobú PN, lebo som mala rizikové tehotenstvo. Potom materská dovolenka, rodičovská dovolenka.

Mám nejakú zostatkovú dovolenku, ktorú by som si mohla dať preplatiť zamestnávateľovi?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak ste nestihli čerpať dovolenku, neprepadla Vám. Nárok na dovolenku je aj počas PN aj počas materskej, ale počas rodičovskej už nie.

Nepíšete obdobia, tak neviem posúdiť počet dní. Počas PN Vám ju mohli krátiť, ale tých dní bude viac ako zostatkových 12 dní. Môžete si dovolenku vyčerpať po skončení rodičovskej dovolenky. Nevyčerpaná dovolenka sa prepláca pri skončení pracovného pomeru.

S prianím pekného dňa,
Lenka