Mám schválený invalidný dôchodok nad 70%. Musím ukončiť PN?

Zodpovedané
30. máj 2024

Dobrý deň,

som na dlhodobej PN, momentálne už na neplatenej. Počas platenej PN mi skončil pracovný pomer a podala som si žiadosť o ID, ktorý mi už schválili nad 70% a prišli mi už aj peniaze.

Je nutné dať sa vypísať z maródky, alebo stále môžem ostať na neplatenej PN?

Môj zdravotný stav mi nedovoľuje ešte pracovať a čakajú ma ešte vyšetrenia a pravdepodobne aj operácia.

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ sa Vám skončil pracovný pomer, tak môžete, ale aj nemusíte ostať na neplatenej PN.

S prianím pekného dňa,
Lenka