Mám šancu mať vyšší vymeriavací základ?

Zodpovedané
27. júl 2024

Dobrý deň,

rodičovská mi končí 8.8.a 9.8. si chcem čerpať jeden deň dovolenky. Medzitým je víkend. Takže výpoveď by sa dohodla na 12.8. Keďže tam mám vraj pôvodnej dovolenky dokopy len 2 dni, tak na preplatenie ostáva iba ten ďalší deň. Ja som tú klasickú dovolenku minula ešte pred nástupom na rodičovskú dovolenku.

Ako sa to počíta v roku, keď som bola na materskej?

Vraj sa to nejako kráti, tak asi preto len 2 dni.

Mám šancu na vyšší vymeriavací základ?

Vie ten základ ovplyvniť prípadné odstupné?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pokiaľ bude zamestnávateľ súhlasiť s dohodou o ukončení pracovného pomeru a čerpaním dovolenky, tak sa dohodnite napr. na dátume 9.8.2024.

9.8.2024 budete čerpať dovolenku a zároveň v tento istý deň sa ukončí aj pracovný pomer.

Odstupné ovplyvní výšku vymeriavacieho základu v prípade ak by ste dovolenku čerpali (9.8.2024). Ak podáte dohodu o skončení pracovného pomeru vy, tak stratíte nárok na odstupné.

Nárok na dovolenku máte počas materskej dovolenky. Počas rodičovskej dovolenky už nie. Dovolenka sa za neodpracovaných prvých 100 dní sa kráti o 1/12, za ďalších 21 dní ďalšia 1/12.

Bez presných dátumov nástupov na materskú dovolenku a rodičovskú dovolenku, možný nárok či možné krátenie dovolenky Vám neuvediem ani odhadom. Nemusela by som správne odhadnúť. Môžete napísať presné obdobia do ďalšej otázky.

S prianím pekného dňa,
Lenka