Mám požiadať o daňový bonus na dieťa ja alebo manžel?

Zodpovedané
3. mar 2023

Dobrý deň,

máme doma 2-týždňového novorodenca a riešime daňový bonus. Ja som aktuálne na materskej s tým, že mám zmluvu na dobu určitú a to do konca augusta tohto roka. Manžel je SZČO.

Bude pre nás výhodnejšie požiadať môjho zamestnávateľa o vyplácanie daňového bonusu, alebo keď si ho manžel uplatní v ročnom zúčtovaní?

Ďakujem

Dobrý deň

nárok na daňový bonus bude mať manžel. V jeho daňovom priznaní sa spraví prepočet. Proste u toho, kto má zdaniteľný príjem.

S prianím pekného dňa,
Lenka