Mám poslať odvolanie ohľadom výmeru materskej?

Zodpovedané
27. nov 2023

Dobrý deň,

v roku 2021 som nastúpila na materskú s dcérou. Výmer mi počítali z roku 2020 a vyšiel mi na deň 40 EUR. Tento rok som si čerpala dovolenku a výsledné PN a nastúpila na ďalšiu materskú s druhým dieťaťom. Výmer mi prišiel 26 EUR na deň. Nechápem tomu, keďže to malo byť počítané z roku 2022, ktorý som celý bola na RD a teda výška by mala byť minimálne rovnaká ako prvá materská. Platy vo firme išli hore.

Dá sa s tým niečo robiť?

Uznajú mi odvolanie ohľadom výmeru materskej?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

overte si, či Sociálna poisťovňa požiadala zamestnávateľa o pravdepodobný zárobok za rok 2022 a aký uviedol.

Ak ste ale pred novou materskou už pracovali, čerpali dovolenku, SP môže vychádzať zo skutočného príjmu, ktorý ste za ten mesiac zarobili, pozrite si na výplatnej páske aký máte uvedený priemer za deň.

S prianím pekného dňa,
Lenka