Mám podať daňové priznanie, aj keď som nikde nebola zamestnaná?

Zodpovedané
29. jan 2024

Dobrý deň,

v roku 2023 som bola do 25.1.2023 na PN z ochrannej lehoty - po ukončení TPP z roku 2022. Následne hneď na úrade práce do konca 7/2023, od 8/2023 materská.

Nemôže mi vzniknúť nejaká suma na vrátenie, aj keď som nikde už nebola zamestnaná?

Ďakujem

Dobrý deň,

nemali ste zdaniteľný príjem, ani odvedené preddavky na daň, nevyjde Vám žiadna suma na vrátenie, pokiaľ nemáte nárok na daňový bonus na zaplatené úroky pri úveroch na bývanie.

S prianím pekného dňa,
Lenka