Mám po skončení rodičovskej dovolenky opäť nárok na dávku v nezamestnanosti?

Zodpovedané
31. jan 2024

Dobrý deň,

momentálne som na RD, pracovný pomer s predchádzajúcim zamestnávateľom som ukončila na začiatku tehotenstva. Následne som bola 6 mesiacov na dávke v nezamestnanosti a z tej som plynule prešla v rámci ochrannej lehoty na MD, neskôr na RD.

Mám po skončení RD opäť nárok na dávku v nezamestnanosti?

Ak áno, v akej výške?

Je možné si ju nejak navýšiť ešte počas trvania RD?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak sa pracovný pomer skončil, už nie ste na rodičovskej dovolenke, iba poberáte rodičovský príspevok.

Ak ste poberali dávku v nezamestnanosti a vyčerpali ste ju celú (6 mesiacov), tak nový nárok na dávku v nezamestnanosti môžete v budúcnosti mať len vtedy, ak opäť splníte podmienky nároku na dávku v nezamestnanosti. Teda znovu musíte byť poistená na poistenie v nezamestnanosti najmenej 730 dní t.j. dva roky. Toto nespĺňate.

S prianím pekného dňa,
Lenka