Mám po skončení rodičovskej dovolenky nárok na podporu v nezamestnanosti?

Zodpovedané
15. feb 2024

Dobrý deň,

chcela by som sa informovať. Pracovný pomer mi skončil 1.2.2020 uplynutím 2-mesačnej výpovednej lehoty. Následne som sa prihlásila na zdravotnej poisťovni ako osoba starajuca sa o dieťa do 6 rokov veku a starala som sa o vtedy 3,5-ročného syna.

16.2. 2021 sa nám narodila dcérka a ja som nastúpila na MD. Po polroku som plynule prešla na rodičovskú dovolenku s dcérkou. Teraz 16.2.2024 dcérka dovŕši 3 roky a mne sa skončí rodičovská dovolenka. Do škôlky nastúpi až od septembra 2024.

Mám v mojej situácii nárok na podporu v nezamestnanosti?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ Vám od ukončenia pracovného pomeru uplynuli 2 roky a až po nich sa pôjdete evidovať na ÚPSVaR, tak už Vám nevznikne nárok na podporu. Nesplníte podmienku 730 dní poistenia v nezamestnanosti za posledné 4 roky.

Zaevidovať sa na ÚPSVaR je potrebné do dvoch rokov od skončenia pracovného pomeru.

S prianím pekného dňa,
Lenka