Mám nárok na vrátenie daní, keď som v roku 2023 vôbec nepracovala?

Zodpovedané
31. jan 2024

Dobrý deň,

počas minulého roka som bola prvé 3 mesiace na MD, potom na RD. Trvá mi pracovný pomer.

Mám nárok na vrátenie daní, keď som vôbec nepracovala?

Počíta sa materské do príjmu?

Viem, že rodičovský príspevok je oslobodený od daní. Na mzdovom mi povedala, že sa u mňa nebude robiť ročné zúčtovanie.

Ďakujem

Dobrý deň,

nemali ste zdaniteľný príjem, ani odvedené preddavky na daň, nevyjde Vám žiadna suma na vrátenie. Materské sa do príjmu neuvádza. Rieši sa iba pri nezdaniteľnej časti na manžela/manželku. Ročné zúčtovanie sa nevykoná.

S prianím pekného dňa,
Lenka