Mám nárok na tehotenský príspevok aj zo živnosti, keď ju mám založenú popri TPP?

Zodpovedané
19. sep 2024

Dobrý deň,

na TPP pracujem 4 roky v jednej firme a živnosť som zakladala v novembri 2023. Prvé daňové priznanie aj zo živnosti som podávala v marci 2024.

Mám nárok na tehotenský príspevok aj zo živnosti, keď ju mám založenú popri TPP?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

nie, požiadate o tehotenské iba z TPP.

Zo živnosti ešte neplatíte povinné odvody do Sociálnej poisťovne, tým pádom ani nemocenské poistenie = nemáte nárok na tehotenské zo živnosti. Predpokladám, že z podaného Daňového priznania (za rok 2023) Vám nevyšli ako szčo platiť povinné odvody do SP.

S prianím pekného dňa,
Lenka