Mám nárok na tehotenský príspevok?

Zodpovedané
14. feb 2023

Dobrý deň,

mám 2 deti, pomedzi ne som odpracovala 2 roky, potom som bola do ich 6. rokov na neplatenej rodičovskej dovolenke. Po 6 rokoch si platím iba zdravotnú. Momentálne som v 16. týždni tehotenstva.

Mám nárok na tehotenský príspevok?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ nemáte aktívne nemocenské poistenie a nie ste ani v ochrannej lehote, tak nebudete mať nárok na tehotenské.

Ak by ste aj nemocenské poistenie mali aktívne, zároveň by ste museli byť nemocensky poistená najmenej 270 dní v posledných dvoch rokoch pred začiatkom 27. týždňa pred očakávaným dňom pôrodu (v 13. týždni).

S prianím pekného dňa,
Lenka