Mám nárok na tehotenský, materský a rodičovský príspevok?

Zodpovedané
24. aug 2024

Dobrý deň,

mám prvé dieťa (2-ročné - narodené v júli 2021), s ktorým som na RD. Teraz som aktuálne v 12. týždni s druhým bábätkom. Termín pôrodu je 1.3.2025. Pred prvým tehotenstvom som pracovala a PP mám na dobu neurčitú. V prvom tehotenstve som poberala aj tehotenský, aj materskú a aj rodičák.

Berie sa to ako reťazový pôrod?

Mám nárok na tehotenský, materský a rodičovský príspevok?

Dá sa súčasne poberať RD na prvé dieťa a materská na druhé dieťa?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ Vám neskončil pracovný pomer, stále trvá, budete mať nárok na tehotenské, materské, vyšší rodičovský príspevok.

Ak nastúpite na novú materskú skôr ako Vám skončí rodičovská dovolenka so starším synom, bude sa jednať o reťazový pôrod (ak počas RD nemáte príjem zo zamestnania). Súbeh materského a rodičovského príspevku nie je možný. Nárok na rodičovský príspevok je vtedy, keď ani jeden z rodičov nepoberá materskú za celý mesiac.

S prianím pekného dňa,
Lenka