Mám nárok na tehotenský a materskú?

Zodpovedané
7. mar 2024

Dobrý deň,

som v 5. týždni tehotenstva a v práci chcem byť do júna 2024. Potom by som sa dala na úrad práce a čerpala podporu. Zamestnaná som 2 roky a 8 mesiacov.

Mám nárok na tehotenský a materskú?

Nástup na materskú mi vychádza na konci septembra 2024. Do práce sa nechcem vrátiť po RD a nechcela by som ísť ani na PN pred materskou. Práca mi nevyhovuje a ani sa nedá nahradiť inou mne vyhovujúcou.

Ďakujem

Dobrý deň,

budete mať nárok na tehotenské aj materské. Materské požiadate z ochrannej lehoty, otehotneli ste ešte počas trvajúce pracovného pomeru a budete splníte aj 270 dní nemocenského poistenia za posledné dva roky pred pôrodom.

S prianím pekného dňa,
Lenka