Mám nárok na tehotenskú dávku, keď som od apríla na podpore?

Zodpovedané
6. nov 2023

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom tehotenského. Pracovný pomer mi trval do 31.8.2022, potom som išla na predĺžený rodičovský kvôli zdravotnému stavu dieťaťa do 4.4.2023. Odvtedy som na podpore.

Mám nárok na tehotenskú dávku?

Ďakujem

Dobrý deň,

tým, že Vám skončil pracovný pomer 31.8.2022 nie ste v ochrannej lehote a nebudete mať nárok na nové tehotenské ani na materské.

Potrebujete mať aktívne nemocenské poistenie. A to buď uzatvorením nového pracovného pomeru, alebo sa dobrovoľne poistiť. Zároveň potrebujete mať 270 dní nemocenského poistenia za posledné dva roky pred nástupom na materskú. Podmienky pre vznik nároku na tehotenské ale už nestihnete splniť.

S prianím pekného dňa,
Lenka