Mám nárok na tehotenskú dávku, keď som druhýkrát tehotná?

Zodpovedané
29. júl 2024

Dobrý deň,

tento rok som skončila vysokú školu (denné štúdium). Popri škole som otehotnela a syn nastúpi v septembri do škôlky. Teraz som znovu tehotná.

Mám nárok na tehotenskú dávku?

Ďakujem

Dobrý deň,

všetky podmienky pre nárok na tehotenské sa posudzujú k prvému dňu 27. týždňa pred očakávaným dňom pôrodu, t.j. 13. týždeň tehotenstva.

Potrebujete splniť 270 dní nemocenského poistenia za posledné dva roky k prvému dňu 27. týždňa pred očakávaným dňom pôrodu, teda k 13, týždňu tehotenstva. Nepomohlo by Vám ani dobrovoľné nemocenské poistenie, nestihnete splniť potrebné obdobie nemocenského poistenia.

Pri tehotenskom sa doba štúdia nezapočíta do potrebných dní nemocenského poistenia.

S prianím pekného dňa,
Lenka