Mám nárok na tehotenské, keď som so staršou dcérou na neplatenej predĺženej rodičovskej?

Zodpovedané
25. apr 2023

Dobrý deň,

chcem sa informovať ohľadom nároku na tehotenské. Som s 5-ročnou dcérou na neplatenej predĺženej rodičovskej. V sociálnej poisťovni som vedená ako osoba od štátu starajúca sa o dieťa do 6 rokov.

Momentálne som tehotná.

Mám nárok na tehotenské?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ nie ste nemocensky poistená, nie ste v ochrannej ochrane, tak nie je nárok. Iba dôchodkové poistenie za Vás platí štát. Keby Vám trval pracovný pomer a boli na neplatenej RD pomerne krátky čas, tak by nárok za určitých podmienok mohol vzniknúť.

S prianím pekného dňa,
Lenka