Mám nárok na reťazovú materskú v rovnakej výške ako s prvým dieťaťom?

Zodpovedané
1. feb 2024

Dobrý deň,

rada by som sa informovala.

Mám nárok na reťazovú materskú v rovnakej výške ako s prvým dieťaťom len v prípade, ak sa druhé dieťa narodí do dátumu narodenia prvého dieťaťa?

Alebo je to aj vtedy, ak by som stihla nastúpiť z rodičovskej na materskú pred tretími narodeninami prvého dieťaťa a druhé by sa narodilo po 3 roku (plus cca do tých 6 týždňov) od nástupu na materskú?

Ďakujem

Dobrý deň,

stačí nastúpiť na materskú skôr ako sa skončí rodičovská na staršie dieťa. Pôrod môže byť aj neskôr, po 3 narodeninách staršieho dieťaťa.

S prianím pekného dňa,
Lenka