Mám nárok na príspevky pomoci v núdzi, keď som samoživiteľka?

Zodpovedané
28. nov 2022

Dobrý deň,

od 24.10.2022 som evidovaná na úrade práce. Som samoživiteľka, mám dve deti a žijeme samostatne v byte.

Žiadosť o dávky v nezamestnanosti som si už podala, ale ešte mi neprišlo ani rozhodnutie. Spĺňala som podmienky na jednorazový príspevok 100 eur k určenému výživnému.

Mám nárok aj na iné príspevky pomoci v núdzi?

Ďakujem

Dobrý deň,

ohľadom príplatku k prídavku na dieťa a k dávkam hmotnej núdzi Vám prikladám link. Najlepšie bude, keď sa popýtate priamo na ÚPSVaR:

https://www.employment.gov.sk/sk/rodina-socialn...
Tu nájdete všetko potrebné.

S prianím pekného dňa,
Lenka