Mám nárok na pomernú časť dovolenky?

Zodpovedané
28. dec 2023

Dobrý deň,

dňa 1.6.2023 som nastúpila na MD, ktorá bude trvať do 24.1.2024. Dovolenku za rok 2023 mám celú, nevyčerpanú. Čiže 20 dní.

Mám nárok aj na pomernú časť, keďže zamestnanec trvalé starajúci sa o dieťa má nárok na 25 dní?

Ak sa syn narodil v júli, budem mať nárok na pomernú časť z tejto dovolenky?

Čiže cca 2,5 dňa. Tým pádom by som ku koncu roka mala zostatok 22,5 dňa.

Ďakujem

Dobrý deň,

dovolenka sa Vám môže prepočítavať podľa dátumu počtu dní trvalej starostlivosti o dieťa, ak ste túto skutočnosť písomne oznámili zamestnávateľovi.

S prianím pekného dňa,
Lenka