Mám nárok na podporu v nezamestnanosti?

Zodpovedané
Dnes o 09:02

Dobrý deň,

chcela by som sa informovať, či mám nárok na nejakú finančnú podporu, keď som pred nástupom na materskú pracovala a potom nastúpila na rodičovský. Následne hneď na predĺžený rodičovsky príspevok. Pracovná zmluva mi zanikla počas materskej. Na rodičovskom som stále s dvojičkami, no 1.11.2024 mi po piatich rokoch podľa všetkého zaniká.

Mám nárok na podporu v nezamestnanosti?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie, zaevidovať sa na ÚPSVaR je potrebné do dvoch rokov od skončenia pracovného pomeru.

Pri nároku na podporu musíte splniť podmienku, že ste v posledných štyroch rokoch pred zaradením do evidencie uchádzačov o zamestnanie boli poistená v nezamestnanosti najmenej dva roky. Preto je potrebné sa zaevidovať do dvoch rokov od skončenia pracovného pomeru, aby ste mali dva roky splnené práve z toho predchádzajúceho pracovného pomeru.

S prianím pekného dňa,
Lenka