Mám nárok na PN, keď som v novej práci zamestnaný iba 3 mesiace?

Zodpovedané
5. júl 2024

Dobrý deň,

15.7.2023 som začal pracovný pomer, kde počas skúšobnej doby od 29.8.2023 som bol práceneschopný do 2.4.2024. Poberal so PN zo Sociálnej poisťovne zhruba 7 mesiacov. Od 3.4 2024 som zmenil zamestnávateľa a mám zdravotné problémy.

Mám nárok na PN, keď som v novej práci zamestnaný už skoro tretí mesiac a pracovný pomer mi stále trvá?

Ďakujem

Dobrý deň,

máte nárok na PN. Platená PN zaniká po 52 týždňoch jej trvania, t.j. po jednom roku.

Ak od poslednej práceneschopnosti neuplynulo ešte 26 týždňov trvania nemocenského poistenia, tak do podporného obdobia sa započítavajú aj predchádzajúce obdobia dočasnej pracovnej neschopnosti v poslednom roku pred jej vznikom.

S prianím pekného dňa,
Lenka