Mám nárok na platenú PN a po nej na podporu v nezamestnanosti?

Zodpovedané
31. aug 2023

Dobrý deň,

od apríla 2023 som s dcérou na pandemickej OČR. 30.8.2023 pracujem a 31.8.2023 mi končí PP dohodou.

Mám nárok na platenú PN a po nej na podporu v nezamestnanosti?

1.9.2023 je sviatok.

Keď budem PN od 4.9.2023, nebude to problém?

Čo s tými dňami, keď je tam sviatok a vikend?

Ďakujem

Dobrý deň,

po skončení pracovného pomeru je ochranná lehota 7 dní. 4.9.2023 budete ešte v ochrannej lehote, môžete ísť na PN (počas pandemickej OČR sa Vám nemocenské poistenie nemalo prerušiť).

Za dni 1.- 3.9.2023 zaplatíte zdravotné poistenie, prihlásite sa v ZP ako samoplatiteľ.
Po skončení PN budete mať nárok na dávku v nezamestnanosti, ak splníte podmienku 730 dní poistenia v nezamestnanosti za posledné 4 roky. Neuvádzate ako dlho trval pracovný pomer.

S prianím pekného dňa,
Lenka