Mám nárok na pandemické ošetrovné, keď mám neplatené voľno v práci?

Zodpovedané
29. mar 2023

Dobrý deň,

syn mal 26. februára 3 roky. V práci mám zmluvu na dobu neurčitú, požiadala som si o neplatené voľno. Na sociálnej a zdravotnej poisťovni som vedená ako osoba starajúca sa o dieťa do 6 rokov.

Kamarátka mi však dnes povedala, že mám možnosť požiadať o pandemickú OČR. Teda budem mať aspoň nejaké peniaze, nakoľko teraz už nebudem dostávať nič.

Je to naozaj tak?

Ďakujem

Dobrý deň,

momentálne nemáte aktívne nemocenské poistenie, treba ho obnoviť.

Napr. zrušením neplateného voľna, s čerpaním dovolenky, príp. odpracovaním aspoň jedného dňa. Týmto sa Vám aktivuje nemocenské poistenie pre nárok na OČR.

S prianím pekného dňa,
Lenka