Mám nárok na náhradu príjmu, keď som išla na PN v ochrannej lehote?

Zodpovedané
16. aug 2023

Dobrý deň,

1.8.2023 som nastúpila do novej práce. Pracovný pomer skončil v skúšobnej dobe dňom 9.8.2023, následne ma doktorka vypísala na PN od 10.8.2023.

Ako to teraz bude?

Mám nárok na náhradu príjmu, keďže som išla na PN v ochrannej lehote?

Bude sa mi už od prvého dňa PN vyplácať nemocenské ako keby mi prvých 10 dní platil náhradu príjmu zamestnávateľ?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, od prvého dňa Vám bude nemocenské vyplácať Sociálna poisťovňa.

S prianím pekného dňa,
Lenka