Mám nárok na materskú, keď som evidovaná na úrade práce?

Zodpovedané
24. jan 2024

Dobrý deň,

od 1.5.2020 som bola poberateľom rodičovského príspevku a od 13.5.2023 som evidovaná na úrade práce. Začiatkom 7/2024 by som mala nastúpiť na materskú.

Mám nárok na materskú, keď som evidovaná na úrade práce?

Za odpoveď vopred ďakujem

Katka

Dobrý deň,

neuvádzate kedy Vám skončil pracovný pomer, resp. nemocenské poistenie. Ale ak ste iba poberali rodičovský príspevok, budete mať nárok na poberanie rodičovského príspevku od narodenia dieťaťa.

Nárok na tehotenské a materské Vám nevznikne, nakoľko nie ste v ochrannej lehote, nemáte aktívne nemocenské poistenie a pravdepodobne ani za posledné dva roky pred pôrodom 270 dní nemocenského poistenia.

S prianím pekného dňa,
Lenka