Mám nárok na materskú dávku pri polovičnom úväzku?

Zodpovedané
24. sep 2023

Dobrý deň,

som na rodičovskej dovolenke s prvým bábätkom, pri ktorom mi nevznikol nárok na materskú. Bola som na VŠ. Od mája tohto roku som zamestnaná na polovičný úväzok a zistila som, že som v 2. mesiaci tehotenstva.

Budem mať nárok na materské?

Je možnosť si materské navýšiť?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

budete mať nárok na materské, 270 dní nemocenského poistenia splníte, pokiaľ sa nezruší pracovný pomer. Na materskú by ste mali nastúpiť až v roku 2024.

Navyšiť vymeriavací základ môžete zmenou úväzku, alebo zmenením zamestnania.

S prianím pekného dňa,
Lenka