Mám nárok na materskú, ak budem na neplatenom voľne alebo rizikovom tehotenstve?

Zodpovedané
31. jan 2023

Dobrý deň,

dňa 15.2.2023 mi končí RD a budem do 22.3.2023 čerpať starú dovolenku. Som zase tehotná a doktorka ma chce vypísať na rizikové tehotenstvo. Predpokladaný termín pôrodu je v septembri. Nechcem prísť o nárok na materskú, a preto by som chcela vedieť, že či by som mala nárok na vyplatenie materskej dávky, aj keby ma lekárka vypísala na rizikové. Resp. by som sa dohodla so zamestnávateľom, že mi umožní ísť na tzv. neplatené voľno do môjho nástupu na materskú dovolenku - približne do polovice augusta.

Mám nárok na vyplatenie materskej, keď by som počas tehotenstva bola buď na neplatenom voľne alebo na rizikovom?

Ďakujem

Dobrý deň,

po vyčerpaní dovolenky, môžete obdobie kým nastúpite na novú materskú vykryť PN (ste na rizikovom).

S prianím pekného dňa,
Lenka