Mám nárok na materské, keď nemám zmluvu na dobu neurčitú?

Zodpovedané
21. sep 2023

Dobrý deň,

zmluvu nemám na dobu neurčitú. Mám 22 rokov a nastúpila som do novej práce. Zmluvu mám na jeden rok do 7/2024.

Ako by to bolo, keby počas tejto doby otehotniem a porodila by som až po skončení zmluvy?

Mala by som nárok na materské?

Podľa tabuľky mám nárok okolo 600 eur. Plat mám 850 eur, ale odrobila som zatiaľ len 3 mesiace.

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ otehotniete ešte počas trvania pracovnej zmluvy, alebo do pol roka od jej skončenia (ak by skončila v 7/2024), budete v ochrannej lehote a budete mať nárok na materské.

S prianím pekného dňa,
Lenka