Mám nárok na invalidný dôchodok, keď som nastúpila do práce?

Zodpovedané
29. aug 2023

Dobrý deň,

od narodenia mám diagnózu DMO. Nepodala som si žiadosť v 18tke. Chvíľu som pracovala, som evidovaná na úrade práce.

Mám nárok na dôchodok z mladosti, keď som nastúpila do práce?

Ďakujem

Dobrý deň,

o invalidný dôchodok z mladosti môžete požiadať do dovŕšenia 26 rokov veku.

V prípade, že by ste už mali nárok na invalidný dôchodok (záleží koľko ste odpracovali) a aj na invalidný dôchodok z mladosti, vyplatil by sa iba ten dôchodok, ktorý by bol vyšší.

S prianím pekného dňa,
Lenka