Mám nárok na dovolenku po nástupe do práce po skončení 3-ročnej materskej/rodičovskej?

Zodpovedané
Dnes o 16:18

Dobrý deň,

do práce som nastúpila 19.8.2024 a vo výplatnej páske mám iba 11 dní "starej" dovolenky. Vraj mám na novú nárok v pomerne 2,5 dňa dovolenky za každých 30 odpracovaných dní. Vraj počas mojej MD mi nič nenabieha.

Aká alikvotná časť dovolenky mi prislúcha?

Ďakujem

Dobrý deň,

bez presných dátumov nástupov na materskú dovolenku a rodičovskú dovolenku, možný nárok či možné krátenie dovolenky Vám neuvediem ani odhadom. Nemusela by som správne odhadnúť.

Môžete napísať presné obdobia do ďalšej otázky.

S prianím pekného dňa,
Lenka