Mám nárok na dovolenku?

Zodpovedané
14. mar 2023

Dobrý deň,

som zamestnaná na dobu určitú, pracovný pomer mi končí 30.4.2023, avšak 15.4.2023 nastupujem na materskú dovolenku. Som na rizikovom - na PN od 1.10.2022. Z PN pôjdem rovno na MD.

Mám nárok na nejakú dovolenku?

Ak áno, môžem si ju žiadať preplatiť?

Ak už v čase pôrodu nebudem zamestnaná, mám nárok na benefit pri narodení dieťaťa?

Ďakujem

Dobrý deň,

za rok 2022 by ste mali mať celoročný nárok na dovolenku - čerpané dni. Na PN ste neboli v roku 2022 dlhšie ako 100 dní, tým pádom sa nekráti.

Za rok 2023 by Vám nemal vzniknúť nárok na dovolenku, nakoľko u zamestnávateľa už neodpracujete žiadne dni, po PN nastupujete hneď na MD.

Ak máte nejakú nevyčerpanú dovolenku pri skončení pracovného pomeru Vám ju preplatia.
Neviem čo si predstavujete pod pojmom benefit pri narodení dieťaťa.

S prianím pekného dňa,
Lenka