Mám nárok na dávku v nezamestnanosti, keď som nikdy nebola zamestnaná?

Zodpovedané
19. apr 2023

Dobrý deň,

v poslednom ročníku som otehotnela, čiže zo školy som išla rovno na rodičovskú dovolenku. Keď mal syn 2,5 roka, narodil sa druhý syn. Ten čoskoro dovŕši 3 roky. Ešte nemám nič vyhliadnuté.

Mám nárok na nejakú dávku v nezamestnanosti, keď som nikdy nebola zamestnaná?

Ak áno, koľko a ako postupovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri nároku na podporu musíte splniť podmienku, že ste v posledných štyroch rokoch pred zaradením do evidencie uchádzačov o zamestnanie boli poistená v nezamestnanosti najmenej dva roky - 730 dní. Túto podmienku nespĺňate.

S prianím pekného dňa,
Lenka