Mám nárok na dávku v nezamestnanosti, keď mi už skončil nárok na rodičovský?

Zodpovedané
31. aug 2023

Dobrý deň,

1.8.2019 som nastúpila na PN kvôli tehotenstvu. 31.1.2020 som mala ukončenie PP a vo februári 2020 som nastúpila na materskú.16.4 2023 mi skončil nárok na rodičovský.

Mám nárok na dávku v nezamestnanosti?

Ďakujem

Dobrý deň,

nakoľko Vám od ukončenia pracovného pomeru už uplynuli 2 roky a až po nich sa pôjdete evidovať na ÚPSVaR, tak už Vám nevznikne nárok na podporu. Nesplníte podmienku 730 dní poistenia v nezamestnanosti za posledné 4 roky.

S prianím pekného dňa,
Lenka