Mám nárok na daňový bonus na zaplatené úroky z hypotéky?

Zodpovedané
27. jan 2023

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť, čo mám vypísať v žiadosti o vykonanie ročného zúčtovania v kolónke IV. Mám hypotéku, ktorá bola 5 rokov so štátnym príspevkom. Od 7. mesiaca nám skončila a platíme normálne.

Môžem si uplatniť za 7. - 12. mesiac nárok na vrátenie úrokov?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ máte aj novšiu zmluvu uzatvorenú po 31.12.2017, tak nárok na daňový bonus na novšiu zmluvu Vám vznikne prvýkrát až v mesiaci nasledujúcom po mesiaci, za ktorý poslednýkrát Vám vznikol nárok na štátny príspevok na staršiu zmluvu (pred 1.1.2018).

Pozrite si presne kedy Vám skončil nárok so štátnym príspevkom a od nasledujúceho mesiaca si môžete uplatniť nárok na DB na zaplatené úroky.

Vyplníte:
Vyhlasujem, že posledný krát mi vznikol nárok na štátny príspevok alebo štátny príspevok pre mladých podľa osobitného predpisu za kalendárny mesiac ......................... roka ...........
Suma zaplatených úrokov za zdaňovacie obdobie ......................€

Počet mesiacov, v ktorých boli splnené podmienky na uplatnenie daňového bonusu na zaplatené úroky .............

Priložíte Potvrdenie z banky.

S prianím pekného dňa,
Lenka