Mám nárok na daňový bonus aj za mesiace, počas ktorých som bol PN?

Zodpovedané
16. nov 2023

Dobrý deň,

3 mesiace som bol PN. Daňový bonus si uplatňujem ročne.

Mám nárok na daňový bonus aj za mesiace, počas ktorých som bol PN?

Ak áno, tak v akej výške?

Ďakujem

Dobrý deň,

po skončení roka požiadate zamestnávateľa o ročné zúčtovanie dane, kde si môžete uplatniť daňový bonus (DB). Žiadosť o ročné zúčtovanie sa podáva do 15. februára.

Výška DB sa prepočíta podľa celoročného príjmu. Pokiaľ bol príjem vyšší, môže sa doplatniť nárok na DB aj na mesiace, za ktoré nebol DB vyplatený (boli ste na PN).

S prianím pekného dňa,
Lenka