Mám napísať vozidlo na IČO?

Zodpovedané
29. jan 2024

Dobrý deň,

momentálne pracujem ako SZČO v oblasti obchodu a do nákladov si nedávam nič. V priebehu roka však preberám firmu na rozvoz tovaru, kde si budem žiadať o IČ DPH. Jedná sa o nákup a predaj tovaru. Okolností to zariadili tak, že potrebujem kúpiť auto - jazdené bez odpočtu.

Ak ho napíšem teraz na rodné číslo a v priebehu roka ho prepíšem na IČO, aby som si vedel dávať palivo a ostatné veci s tým spojené do nákladov, bude sa to takto dať?

Alebo je mi už lepšie ho teraz napísať na IČO, ktoré už mám pridelené?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

išla by som cestou kúpy automobilu na IČO.

Pri registrácii môžete odpočítať daň z dlhodobého hmotného majetku nadobudnutého v roku, v ktorom sa stanete platiteľom. Daň môžete odpočítať v rozsahu, v akom majetok použijete na dodávky tovarov a služieb ako platiteľ.

S prianím pekného dňa,
Lenka