Mám na výplatnej páske správne uvedený výpočet?

Zodpovedané
29. júl 2024

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom výplatnej pásky za mesiac 6/2024. Celý mesiac som čerpala dovolenku z dôvodu ukončenia pracovného pomeru. Moja hrubá mzda od januára 2024 bola 866 EUR a v júnovej výplate mi bolo vyplatené aj mesačné odstupné.

Je to tam správne zapoložkované?

Bude takto vyplatené odstupné zohľadnené pri výpočte podpory v nezamestnanosti?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, je to v poriadku. Odvody sa odviedli nielen za čerpanú dovolenku, ale aj za odstupné.

Jednoduchý výpočet:
804,10 dovolenka + 874,05 odstupné = 1678,15 EUR.
Poistenie v nezamestnanosti za zamestnanca: 1% 1678,15 x 1% = 16,78 EUR.
Poistenie v nezamestnanosti za org. 0,5% = 1678,15 x 0,5% = 8,39 EUR.
Obe poistenia máte uvedené aj vo výplatnej páske.

S prianím pekného dňa,
Lenka