Malo by byť vo výpovedi uvedené odstupné?

Zodpovedané
19. aug 2024

Dobrý deň,

dostala som výpoveď kvôli nadbytočnosti. Vo výpovedi nie je uvedená výška odstupného a ani informácia o tom, či odstupné dostanem. Vo firme pracujem na dobu neurčitú 2,5 roka.

Malo by to byť vo výpovedi?

Ešte jedna otázočka, keď zamestnancovi ponúkli vrámci firmy inú pracovnú pozíciu a on ju nepríjma, môžu obísť odstupné vo výpovedi?

Je tam priamo uvedené, že skrz toho, že novú pozíciu neprijíma, nemá nárok na odstupné.

Ďakujem

Dobrý deň,

informácie o odstupnom vo výpovedi nemusia byť uvedené, ale pozrite si aký § uviedli. Vždy je lepšie mať odstupné aj uvedené, jednoznačne sa informujte o odstupnom.

Ak zamestnanec neprijal inú prácu (pozíciu) alebo prácu v inom rozsahu ako bola uvedená v pôvodnej pracovnej zmluve a odmietol takúto ponuku, nezaniká mu nárok na odstupné. Môže dostať výpoveď kvôli nadbytočnosti.

Určite sa ešte poraďte aj Poradni: občianske, obchodné a pracovné právo.

S prianím pekného dňa,
Lenka