Mala som žiadať o ročné zúčtovanie kvôli bonusu na deti i napriek tomu, že som nemala príjem?

Zodpovedané
1. apr 2024

Dobrý deň,

toho času som ako zamestnanec na rodičovskej dovolenke s 2-ročnou dcérou. Mám aj druhé 10-ročné dieťa. Manžel je podnikateľ (s.r.o.), kde nie je ako zamestnanec, ani nemá príjem zo zamestnania. Za minulý rok som ja ako zanestnanec nemala žiadny príjem. Manžel si za minulý rok neuplatňoval daňový bonus na deti keďže nie je zamestnanec. Ja som si kvôli nulovému príjmu nepodávala žiadosť o ročne zúčtovanie dane z príjmu a teda som si rovnako neuplatňovala bonus na deti.

Mala som žiadať o ročné zúčtovanie (resp. podávať daňové priznanie) kvôli bonusu na deti i napriek tomu, že som nemala príjem?

Z dôvodu zohľadnenia, resp. vrátenia peňazí za bonus.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak ste nemali zdaniteľný príjem, nemali ste odvedené ani preddavky na daň, nemá Vám z čoho vyjsť preplatok. Ani daňový bonus.

Ak ste nemali iný príjem ako rodičovský príspevok, tak ste nemali povinnosť podať daňové priznanie a zároveň nebude riešené ani ročné zúčtovanie dane.

S prianím pekného dňa,
Lenka