Mala som odňatý rodičovský príspevok. Čo to znamená pre môjho zamestnávateľa?

Zodpovedané
28. sep 2023

Dobrý deň,

manžel bol na materskej dovolenke s 2-ročnou dcérou. Súčasne som ja bola na rodičovskej dovolenke s tým istým dieťaťom, ale mala som odňatý rodičovský príspevok. Štát platil zdravotné odvody za manžela, ja som si ich platila za seba sama.

Čo to znamená pre môjho zamestnávateľa?

Mala som mať na to obdobie neplatené voľno i napriek tomu, že som svoju rodičovskú dovolenku neprerušila a iba som si dala odňať príspevok?

Môj zamestnávateľ ma presviedča, že som mala byť na neplatenom voľne.

Ďakujem

Dobrý deň,

keď ste nepoberali rodičovský príspevok, tak stále ste mohli byť na RD s dieťaťom, ktoré nemalo 3 roky. To sa nevylučuje, čerpáte ju do troch rokov dieťaťa.

S prianím pekného dňa,
Lenka