Mala by som pri druhom dieťati nárok na materské?

Zodpovedané
6. sep 2024

Dobrý deň,

od 2021 som bola na materskej dovolenke, neskôr som čerpala rodičovskú dovolenku do 2024. Po RD som niekoľko dni čerpala dovolenku a potom ukončila pracovný pomer, išla som na úrad prace a po pár mesiacoch som si našla novú prácu.

Ak by som teraz druhýkrát otehotnela, mala by som nárok na MD?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, nanovo ste sa zamestnali a ak pred nástupom na materskú budete mať aktívne nemocenské poistenie (bude trvať pracovný pomer), alebo budete v ochrannej lehote, dni na RD z predchádzajúceho pracovného pomeru sa započítajú do potrebných 270 dní nemocenského poistenia (za posledné dva roky), ak by z nového zamestnania ste v danom čase ešte nesplnili 270 dní nemocenského poistenia.

S prianím pekného dňa,
Lenka