Mala by som byť z úradu práce vyradená už v septembri?

Zodpovedané
Dnes o 08:45

Dobrý deň,

momentálne si čerpám podporu v nezamestnanosti a budem sa vracať na rodičovský príspevok. V jednom mesiaci nemôžem poberať jednu aj druhú dávku. Ešte za celý september mám nárok na podporu a vraj im tam ešte na Sociálnej poisťovni figuruje za jeden deň 1.10.2024.

Od 1.10.2024 ale už podávam žiadosť o rodičovský príspevok a v októbri už nechcem poberať dávku v nezamestnanosti, pretože by som mala za celý mesiac vyplatený. Teda vlastne len jeden deň a tým pádom by som nemala nárok ani na rodičovský príspevok.

Mám sa dobrovoľne vyradiť z evidencie od 30.9.2024 a na rodičovský nastúpiť 1.10.2024?

Pani, ktorá má má na starosti na úrade práce vravela, že podáme žiadosť o vyradenie od 1.10.2024.

Nie je to neskoro?

Nemala by som už byť v septembri vyradená?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie je možný súbeh rodičovského príspevku a dávky v nezamestnanosti. Ideálne ukončenie evidencie na ÚPSVaR k 30.9.2024, požiadanie o RP od 1.10.2024.

Poistenec nemá nárok na dávku v nezamestnanosti za dni, počas ktorých dostáva dávky nemocenské, ošetrovné a materské, resp. počas ktorých mu ÚPSVaR vypláca rodičovský príspevok. Ešte by bola možnosť, aby po ukončení výplaty RP sa naďalej pokračovalo vo vyplácaní dávky v nezamestnanosti, že by sa obdobie posunulo, ale to by bolo potrebné odkonzultovať priamo na ÚPSVaR.

S prianím pekného dňa,
Lenka