Mal by vzniknúť súbeh a budem mať nárok na materské z dvoch príjmov?

Zodpovedané
21. júl 2024

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď na moju otázku. https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

V druhom zamestnaní na TPP budem až do odchodu na materskú, čo bude určite viac ako 90 dní.

Nebudem však z neho mať odrobených 270 dní. Pani zo Sociálnej poisťovne mi teraz povedala, že keďže mám za posledné dva roky odrobených minimálne 540 dní na TPP, tak sa bude rátať materská aj z prvého TPP aj z druhého TPP (aj keď to druhé TPP bude do času odchodu na materskú trvať cca 110 dní).

Mal by vzniknúť súbeh a budem mať nárok na materské z dvoch príjmov?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie je problém, že z druhého zamestnania sa odvedie 110 dní nemocenského poistenia, pokiaľ máte dostatok dní na započítanie z iného nemocenského poistenia, iného pracovného pomeru.

Môže Vám takto vzniknúť súbeh dvoch materských, ako som uviedla aj v mojej predchádzajúcej odpovedi.

S prianím pekného dňa,
Lenka