Má poberanie materskej vplyv na výšku podpory?

Zodpovedané
9. aug 2024

Dobrý deň,

manžel by chcel po MD ísť na úrad práce a poberať podporu. Pred MD pracoval na zmluvu u jedného zamestnávateľa 1,5 roka a u druhého pol roka. Pri nástupe va MD mu dal zamestnávateľ výpoveď. Takže momentálne nemá počas MD zamestnávateľa.

Z čoho sa mu bude rátať podpora?

Má poberanie materskej vplyv na výšku podpory?

Ďakujem

Dobrý deň,

materské nemá vplyv na výpočet dávky v nezamestnanosti.

Rozhodujúce obdobie na zistenie denného vymeriavacieho základu je obdobie dvoch rokov predchádzajúcich dňu, v ktorom vznikol nárok na dávku v nezamestnanosti. Pred materskou mal príjem, z ktorého sa vypočíta dávka v nezamestnanosti, pokiaľ splní podmienku, že v posledných štyroch rokoch pred zaradením do evidencie uchádzačov o zamestnanie bol poistený v nezamestnanosti najmenej dva roky - 730 dní.

S prianím pekného dňa,
Lenka