Má PN vplyv na výšku materskej dávky?

Zodpovedané
22. apr 2024

Dobrý deň,

som zamestnaná na TPP nepretržite 9 rokov. Počas prvého tehotenstva som bola kvôli rizikovej gravidite od začiatku až po nástup na materskú na PN. Materská mi vyšla maximálna. Potom som prešla na rodičovskú dovolenku. Keď mala dcérka rok a pol, opäť som otehotnela, čiže reťazový pôrod stíham.

Bude mi vychádzať aj druhá materská maximálna, alebo kvôli tej PN dostanem iba minimálnu materskú?

Počas rodičovskej dovolenky som nikde inde nepracovala.

Ďakujem

Dobrý deň,

PN neovplyvní výpočet PN.

Neuvádzate bližšie informácie. Ak pôjde o reťazový pôrod (bez iného zdaniteľného príjmu), materská nebude nižšia ako tá predchádzajúca.

S prianím pekného dňa,
Lenka