Má osobná asistencia vplyv na výšku materského?

Zodpovedané
22. mar 2023

Dobrý deň,

momentálne som na RD so synom a v júni sa má narodiť ďalšie. Od júla minulého roka robím aj osobnú asistenciu.

Má osobná asistencia nejaký vplyv na schvaľovanie materského?

Pracovný pomer mi stále trvá a aj pri prvom dieťati som poberala materskú. Syn má teraz 20 mesiacov.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pri osobnej asistencii sa nerieši nemocenské poistenie, tým pádom nebude mať vplyv na prípadné materské. Na materské budete mať nárok z trvajúceho pracovného pomeru.

S prianím pekného dňa,
Lenka