Ku ktorému dátumu by som mala dať výpoveď a nahlásiť si 1 deň dovolenky?

Zodpovedané
4. jan 2024

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ako dosiahnuť maximálnu podporu po rodičovskej dovolenke. Dcérka má 20. februára 3 roky. Chcela by som podať v zamestnaní výpoveď dohodou a prihlásiť sa následne na úrad práce.

Ku ktorému dátumu by som mala dať výpoveď a nahlásiť si 1 deň dovolenky?

Malo by to byť tak, že 21.2.2024 budem čerpať 1 deň dovolenky a ďaľší deň t.j. 22.2.2024 podpíšem výpoveď dohodou?

Ďakujem

Dobrý deň,

výpoveď dohodou nie je. Podáte dohodu u ukončení pracovného pomeru napr. ku dňu 20.2.2024. Požiadate o čerpanie dovolenky na deň 19.2.2024. Alebo dovolenku budete čerpať 21.2. a zároveň v tento deň sa ukončí pracovný pomer. So všetkým musí súhlasiť zamestnávateľ.

S prianím pekného dňa,
Lenka