Ktorý príjem sa berie do úvahy pri prerušovanej materskej?

Zodpovedané
10. mar 2024

Dobrý deň,

mám v tom trochu chaos a potrebujem poradiť. Rodičák mi končí začiatkom júna kedy dieťa dovŕši 3 roky. Som však tehotná. Druhé dieťa sa mi má narodiť v októbri.

Ak by som aj nastúpila do práce na tie cca 2 mesiace plus mínus, tak by mi bola materská vypočítaná z tohto príjmu?

Alebo by to bolo z príjmu minulého roka, kde som nastúpila na pár dní do práce?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ak pôjdete na MD v roku 2024, rozhodujúcim obdobím je rok 2023. Ak by ste ale pred novou materskou už pracovali, čerpali dovolenku, SP môže vychádzať zo skutočného príjmu, ktorý by ste zarobili do nástupu na MD, ak by to bolo dlhšie obdobie ako 1 celý mesiac.

S prianím pekného dňa,
Lenka