Kto musí mať virtuálnu registračnú pokladňu?

Zodpovedané
22. aug 2022

Dobrý deň,

začínam podnikať v oblasti upratovacích služieb, čiže budem za zákazníkmi do ich príbytkov dochádzať vlastným automobilom.

Potrebujem podľa zákona registračnú pokladňu alebo e-kasu, alebo môžem vystavovať zákazníkom faktúry?

Je dané zákonom, že kto musí mať virtuálnu pokladňu?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, je presne dané, že kto musí používať registračnú pokladnicu.

Čo sa týka upratovacích prác, tak tieto služby nie sú uvedené v prílohe č. 1 zákona o ERP, povinnosť používať pokladnicu e-kasa nevzniká.

Zoznam služieb uvedených v prílohe 1, ktoré majú povinnosť používať erp nájdete v priloženom linku:
https://www.financnasprava.sk/sk/podnikatelia/d...

S prianím pekného dňa,
Lenka